logo

Sensei Sławomir Jerzy Ambroziak, 2 dan

Na drogę Karate Kyokushin wstąpiłem 8-go września 1998 roku, podążając śladami mojego brata, Shihan Radosława Ambroziaka. To był zupełnie nowy rozdział w moim życiu, a droga Kyokushin miała mnie ukształtować jako człowieka.

Pierwsze cztery lata trenowałem w Koszalińskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem Shihana Andrzeja Kłujszo i Sensei Cezarego Banasiaka.

W 2002 roku przybyłem do Gdańska, gdzie zacząłem trenować w Gdańskim Klubie Kyokushin Karate pod okiem Shihana Bogdana Jeremicza. Przez 21 lat to Shihan Bogdan Jeremicz był moim mistrzem, za co jestem i zawsze będę mu wdzięczny. Ogromny wpływ na mój rozwój jako karateki mieli także koledzy i koleżanki z Gdańskiego Klubu Karate Kyokushin, z którymi wspólnie przelewaliśmy na treningach hektolitry potu, a czasem i krwi. Bardzo im za to dziękuję.

Po ćwierć wieku bycia uczniem podjąłem decyzję, że chciałbym spróbować swoich sił jako nauczyciel. Dlatego 13-go czerwca 2023 roku zainicjowałem powstanie Gdańskiego Klubu Sportowego SHINOBU, którego obecnie jestem prezesem i instruktorem.

Konfucjusz powiedział:
"Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa,
ten może być nauczycielem innych".


Ta myśl przyświeca mi w relizacji misji nauczyciela Karate Kyokushin.

Certyfikaty i uprawnienia

Sempai Justyna Kościuk, 3 kyu

Moja przygoda ze sztukami walki zaczęła się w 2013 roku, kiedy rozpoczęłam treningi samoobrony-Karate Combat Self Defence pod okiem mojego pierwszego Mistrza Jerzego Guttkowskiego (6 Dan Karate Shotokan). Treningi z Karate Shotokan zakończyłam w 2018 roku jako posiadaczka 6 kyu.

Treningi Karate Kyokushin rozpoczęłam w 2015 roku w Gdańskim Klubie Karate Kyokushin. Moimi nauczycielami byli (w kolejności chronologicznej) Sensei Sławomir Ambroziak (2 Dan) i Shihan Bogdan Jeremicz (6 Dan). Obecnie trenuję w Gdańskim Klubie Sportowym SHINOBU, a moim nauczycielem jest ponownie Sensei Sławomir Ambroziak.

Od 2017 roku rozwijam swoje umiejętności w zakresie systemu walki Combat 56 pod okiem Majora Arkadiusza Kupsa - biorę udział w licznych stażach i seminariach z samoobrony, technik interwencji, użycia noża i pałki teleskopowej w działaniach obronnych, walki w małych kubaturach oraz reagowania w sytuacjach kryzysowych. Od 2018 roku szkolę się także w zakresie technik interwencji i samoobrony pod okiem Podpułkownika SW, Soke Mirosława Kuświka – 10 Dan Jujitsu, a także m.in. u Mistrza Jana Nycka rozwijałam swoje umiejętności w SAJN - Systemie Red-Knife-pałka teleskopowa.

Od stycznia 2024 roku jestem instruktorką Karate Kyokushin oraz samoobrony i technik interwencji w Gdańskim Klubie Sportowym SHINOBU.

W życiu kieruję się słowami Wergiliusza:
"Szczęście sprzyja odważnym".

Certyfikaty i uprawnienia

Poznaj Karate Kyokushin

Dołącz do GKS SHINOBU

Program Lwiątka Kyokushin

Serdecznie zapraszamy do współpracy osoby i instytucje, które chciałyby wesprzeć naszą działalność!